Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüce lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Kurum meydanında İstanbul Ziyalı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde marka bünyeu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite kurumlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze denli eğitim kolünde aile olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En balaban ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası canlı çalışmalar yürüten KALKO, biröte ayak topu, sepet topu bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde taraf aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin canipı sıra Türkiye’nin en balaban özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda taraf almaktadır.

KALKO, eğitim meydanında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı biröte düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim meydanında projeler yürütmektedir. Her sene biröte öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir