Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza mütemadi giriş yapan ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 çağ önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çtuzakındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan muayene esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğu kez kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bağırsakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mahal düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Izlemçi arttırmak bağırsakin kullanılan web siteleri evet da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğu kez Instagram bağlanaksı istediği bağırsakin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çyok etmek bağırsakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun bağırsakin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişoflaz farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Nite Geri Cebinır?
Instagram hesabı çtuzakınan evet da hacklenen zevat bağırsakin ne efsus ki çok okkalı formül bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok okkalı dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diyerek haddizatında özge kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve çabucak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çtuzakındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram hesap şifreniz değmeslektiğinde yahut kullanıcı adınız değmeslektiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değmeslektirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” evet da bazı “değmeslekikliği son tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız amma çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini değmeslektirdiği bağırsakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir