Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür asuman cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir asuman ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına veçhe veren bir çatlakç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli asuman cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı şeşnda gestaltlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kabilinden zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında yakın adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve suret gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak bucak allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları simgeleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl ortamında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir asuman haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Zaman dahi insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine önemli taalluk göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum doğum haritası yorumlamak, şahsiyet analizi kurmak, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, keyif astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yaşamındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en asıl görevlerinden biridir. Kişinin doğum geçmişine, saatine ve adına gereğince hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin mutlaka bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında daha okkalı bilgi sahibi edinmek istiyorsanız, biryoğun terimle katlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum geçmişine gereğince belirlenir ve biryoğun kişiye gereğince şahsiyet ve gelecekteki vakalar hakkında bilgi verebilir.

  2. Kükremek Burcu: çoklukla 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur bağırsakin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Mevlit haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden evetşyalnız şekline eser eder.

Burç yorumlaması hakkında çok okkalı bilgi sahibi edinmek bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

Terim Demeı
Mevlit haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında bilgi verir.
Natal harita Mevlit andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yaşamındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde eylem ederken bir diğer gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yaşamındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değanlayışimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse de, yakın bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, doğacak tahmini ve daha sert çok iş hakkında bilgi tevdi dair epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir